O Minecraftu

Minecraft je v dnešní době nejrozšířenější hra napsaná v javě, která je vyvíjena Švédským programátorem a jeho firmou Mojang.

Na oficiálních stránkách hry minecraft.net můžete sledovat statistiky počtu zaregistrovaných členů a zakoupených Minecraft premium účtů. Podle těchto statistik se za 24 hodin (1 den) zaregistruje přes 100 000 nových uživatelů a přes 14 000 uživatelů si zakoupí legální kopií hry. Minecraft patří mezi tzv. sandboxové hry, ve kterých si můžete dělat, co chcete.
Celý herní svět je tvořen z 3D bloků (kostiček), ze kterých pak staví a vytváří různé předměty pomocí Craftingu. Hra je rozdělena na den i noc, při které se spawnují různé příšery mezi které patří například creepeři, kteří vybouchnou pokud se k nim přiblížíte.

Herní módy

V Minecraftu singleplayeru jsou od verze 1.9 tyto herní módy:

Survival – Tento mód je základním normálním typem hraní. Snažíte se přežít, ale když už náhodou zemřete, hra pro vás nekončí, jak je to u Hardcore módu, ale respawnete se nazačátku s vyprázdněným inventářem.

Hardcore – Tento mód má tu vlastnost, že pokud zemřete, hra pro vás končí. Po smrti se vám poté zobrazí výsledný počet nahraných bodů podle levelu.

Creative – Je Minecraft mód, ve kterém máte neomezené množství všech bloků a surovin, které rozbíjíte pouze pomocí jednoho kliknutí. Mód je doplněn ještě i o lítání.

Dimenze

Minecraft je rozdělen celkem na 3 dimenze:

Overworld – Je normální svět, ve kterém se objevíme na začátku hry. Na výšku má overworld 256 bloků a jeho šířka je nekonečná.

Nether – Neboli peklo, do kterého se dostaneme pomocí Nether portálu.

End – Je závěrečná dimeze, konec hry ve které je úkolem zabít draka. Po jeho zabití získáte Achievement a hru jste úspěšně dokončili.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress